Hagyományos tető
A magyarországi magastetők nagy része hagyományos ács szerkezetként épül meg. Ebben az esetben a kapcsolatok kialakítása nem szeglemezzel, vagy sima csavarozással/szegeléssel történik, hanem fakötések adják az elemek egymáshoz történő kapcsolását. Ezeknek a kapcsolatoknak a kialakítása nem csak hogy változatos, de pozíciótól függően paramétereit tekintve változhat is, ami egy összetett tetőnél időigényes munkafolyamatot ró az ács mesterekre.
Ennek megkönnyítésére egy kiváló választás a CNC technológia, hiszen 3D Cad szoftver segítségével számítógépen előre letervezhető minden fakötés, így mint a legóelemek könnyedén illeszthetőek egymáshoz a legyártott építőelemek már a beépítés helyszínén, mindezzel időt, energiát és helyet spórolva meg.
Hagyományos tető gyártásának folyamata:
- Tervek alapján előkalkulációt végzünk. Ehhez elegendő egy épület kontúr is, valamint a dőlésszögről, tetőformáról információ, természetesen ha az engedélyes tervdokumentáció rendelkezésre áll, az a leghasznosabb.
- Az ajánlat elfogadása esetén szükségünk van egy pontos helyszíni felmérésre (ezt a szerkezetetállító kivitelező teszi meg, külön egyeztetés esetén a Kovács Tető Kft.)
- A pontos adatok ismeretében elkészül 3Dcad szoftver (Sema) segítségével a szerkezet számítógépen, kialakítjuk a fakötéseket, majd ebből a CNC gépre generálódik egy úgynevezett gyártó file, amiből le tudjuk szabni az egyes elemeket.
- A szerkezeti elemeket sorszámmal látjuk el, rakatoljuk, áztatjuk gomba-, és rovar elleni zöld impregnálószerrel egy 6,5m hosszú merítőkádban, majd szállításra előkészítjük. A faanyaghoz szorosan tartozik egy teljes tervdokumentáció is, mely alapján a beépítés helyszínén a megfelelő helyre lehet illeszteni az egyes építőelemeket. A talpszelemenek automatikusan jelöléssel kerülnek legyártásra, így a pontos fektetést követően a szarufák könnyedé pozícionálhatóak már, nem kell külön kimérni helyüket.
- Megegyezés szerint az áru átvehető táti telepünkön, vagy szükség esetén kiszállíttatjuk címre speditőr céggel.